Acentalarımız
ak yatirim

ak yatırım

ak yatırım
GÖNDER

Borçlanma Aracı İhraçları

Ak Yatırım, özel sektör borçlanma aracı işlemlerinde sektörün öncü aracı kurumlarından biridir. Ak Yatırım, özel sektör borçlanma aracı ihraçlarında, 2016 ve 2017 yıllarını (yüklenimli ihraçlar, iştirakler için aracılık edilen ihraçlar ve aracı kurumların kendileri için gerçekleştirdiği ihraçlar hariç) sektör lideri olarak tamamlamıştır.

Ak Yatırım, tek seferde ihraç edilen en büyük finans dışı tahvil (Enerjisa Elektrik Dağıtım A.Ş.) ve bono (Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş.), ilk TRLIBOR'a endeksli tahvil (Rönesans Holding A.Ş.), ilk 3 yıl vadeli tahvil (Akbank T.A.Ş.), ilk 4 yıl vadeli tahvil (YDA İnşaat San. ve Tic. A.Ş.) ve ilk 5 yıl vadeli tahvil (Enerjisa Enerji A.Ş.) gibi özel sektör borçlanma araçları piyasasının öncüsü olan ürünleri ihraç eden öncü aracı kurumdur.

Ak Yatırım'ın 2016 yılında aracılık etmiş olduğu YDA İnşaat San. ve Tic. A.Ş., Rönesans Holding A.Ş. ve Aksa Enerji Üretim A.Ş. ihraçları, uluslararası bir kuruluş olan Bonds & Loans Awards'un 2016 yılı Yurt İçi En İyi Tahvil İhracı kategorisinde sırasıyla ilk üç ödülünün sahibi olmuştur.

Reel Sektör Şirketleri

Borçlanma Aracı İhraçları

Finans Sektörü Şirketleri

Borçlanma Aracı İhraçları

ak